PHDD-RS006G1ABOPA-C072
PHDD-RS006G1ABOPA-C072
ПроизводительSUPERIOR ELECTRIC
Партномер производителяPHDD-RS006G1ABOPA-C072
ОписаниеConnectors SUPERIOR ELECTRIC PHDD-RS006G1ABOPA-C072
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | SUPERIOR ELECTRIC |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+125℃ |
| Current Rating (Max) | 2A |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 6P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | Double Row |
| Row Spacing | 2mm |
| Mounting Type | Bend insert |
