PHED-RS008G1ABOGA-C006
PHED-RS008G1ABOGA-C006
ПроизводительSUPERIOR ELECTRIC
Партномер производителяPHED-RS008G1ABOGA-C006
ОписаниеConnectors SUPERIOR ELECTRIC PHED-RS008G1ABOGA-C006
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | SUPERIOR ELECTRIC |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+125℃ |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 8P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | Double Row |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Mounting Type | Bend insert |
