FHCD-SG020G1NBOL-E-F01
FHCD-SG020G1NBOL-E-F01
ПроизводительSUPERIOR ELECTRIC
Партномер производителяFHCD-SG020G1NBOL-E-F01
ОписаниеConnectors SUPERIOR ELECTRIC FHCD-SG020G1NBOL-E-F01
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | SUPERIOR ELECTRIC |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+125℃ |
| Current Rating (Max) | 1A |
| Contact Plating | Gold |
| Pitch | 1.27mm |
| Number of Rows | Double Row |
| Row Spacing | 1.27mm |
| Number of Holes | 20P |
| Insulation Height | 2.1mm |
| Mounting Type | Standing paste |
