INA101ASOIC8
INA101ASOIC8
Производительanalogysemi
Партномер производителяINA101ASOIC8
ОписаниеAmplifiers/Comparators analogysemi INA101ASOIC8
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Приборные усилители |
| Производитель | analogysemi |
| Вес | 0.11 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 4V~38V |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 2.5uV |
| Output Current | 17mA |
| Input Offset Current(Ios) | 600pA |
| Current - Input Bias(Ib) | 1nA |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 104dB |
| Rail to Rail | - |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | - |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 38V |
| Noise density(eN) | 14nV/√Hz@1kHz |
| Number of Circuits | - |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 0.02uV/°C |
| Output Type | - |
| Supply Current | 1.56mA |
| -3db Bandwidth | 1.3MHz |
| Settling Time | 75us |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 133dB |
| Voltage - Supply | 4V~38V;-19V~-2V;2V~19V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 110dB |
| Slew Rate | 1.6V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 12uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 20nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 1.56mA |
| Gain Bandwidth Product | 1.3MHz |
| Ib - Input Bias Current | 3nA |
