HQ-017-MC
HQ-017-MC
ПроизводительWAIN
Партномер производителяHQ-017-MC
ОписаниеIndustrial control electrical WAIN HQ-017-MC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы |
| Производитель | WAIN |
| Вес | 16.8 |
| Number of Circuits | - |
| Frequency | - |
| Impedance | - |
| Connector Type | - |
| Rated Current | 10A |
| Contact Material | Copper alloy |
| Row Spacing | - |
| Colour | Light gray |
| Inside Contact Diameter | - |
| Mounting Type | Cold pressed connection;- |
| Contact Resistance | ≤3mΩ |
| Rated Voltage | 250V |
| Current Rating | 10A |
| working temperature | -40-+125℃ |
| Wiring Method | Cold pressed connection |
| material quality | Polycarbonate, plastic shell: thermoplastic, metal shell: metal |
| Shell material | Polycarbonate, plastic shell: thermoplastic, metal shell: metal |
| Protection level | - |
| Strip length | - |
| insulation resistance | - |
| spacing | - |
| Wire gauge | - |
| Voltage withstand | - |
| Contact inner diameter | - |
| Data transmission rate | - |
| Rows | - |
| Number of stitches | 17 |
| Number of plugs | 17;-;-;- |
| Termination | - |
| Contact electroplating | - |
| Leakage current | - |
| Rated pulse voltage | 4KV |
| Full length | - |
