HVME-006-FC
HVME-006-FC
ПроизводительWAIN
Партномер производителяHVME-006-FC
ОписаниеIndustrial control electrical WAIN HVME-006-FC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы |
| Производитель | WAIN |
| Вес | 12.4 |
| Number of Circuits | - |
| Frequency | - |
| Impedance | - |
| Connector Type | - |
| Rated Current | 16A |
| Contact Material | Copper alloy |
| Row Spacing | - |
| Colour | Light gray |
| Inside Contact Diameter | - |
| Mounting Type | Cold pressed connection;- |
| Contact Resistance | ≤1mΩ |
| Rated Voltage | 830V |
| Current Rating | 16A |
| working temperature | -40-+125℃ |
| Wiring Method | Cold pressed connection |
| material quality | Polycarbonate |
| Shell material | Polycarbonate |
| Protection level | - |
| Strip length | - |
| insulation resistance | - |
| spacing | - |
| Wire gauge | - |
| Voltage withstand | - |
| Contact inner diameter | - |
| Data transmission rate | - |
| Rows | - |
| Number of stitches | 6 |
| Number of plugs | 6;-;-;- |
| Termination | - |
| Contact electroplating | silver plating |
| Leakage current | - |
| Rated pulse voltage | 8KV |
| Full length | - |
