HWK-006/6-M
HWK-006/6-M
ПроизводительWAIN
Партномер производителяHWK-006/6-M
ОписаниеIndustrial control electrical WAIN HWK-006/6-M
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые разъемы |
| Производитель | WAIN |
| Вес | 108 |
| Number of Circuits | - |
| Frequency | - |
| Impedance | - |
| Connector Type | - |
| Rated Current | 40A,16A |
| Contact Material | Copper alloy |
| Row Spacing | - |
| Colour | Light gray |
| Inside Contact Diameter | - |
| Mounting Type | Screw connection;- |
| Contact Resistance | ≤0.3mΩ,≤1mΩ |
| Rated Voltage | 690V,400V |
| Current Rating | 40A,16A |
| working temperature | -40-+125℃ |
| Wiring Method | Screw connection |
| material quality | Polycarbonate |
| Shell material | Polycarbonate |
| Protection level | - |
| Strip length | - |
| insulation resistance | - |
| spacing | - |
| Wire gauge | - |
| Voltage withstand | - |
| Contact inner diameter | - |
| Data transmission rate | - |
| Rows | - |
| Number of stitches | 6/6+PE |
| Number of plugs | 6/6+PE;-;-;- |
| Termination | - |
| Contact electroplating | silver plating |
| Leakage current | - |
| Rated pulse voltage | 8KV,6KV |
| Full length | - |
