BTA08A-600SW
BTA08A-600SW
ПроизводительNH
Партномер производителяBTA08A-600SW
ОписаниеTransistors/Thyristors NH BTA08A-600SW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | NH |
| Вес | 2.877 |
| Operating Temperature | - |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | - |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | - |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | - |
| Current - Gate Trigger(Igt) | - |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 8A |
| Current - Surge(Itsm@f) | - |
