BTA12A-600SW
BTA12A-600SW
ПроизводительNH
Партномер производителяBTA12A-600SW
ОписаниеTransistors/Thyristors NH BTA12A-600SW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | NH |
| Вес | 2.884 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | - |
| Holding Current (Ih) | 15mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 10mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 12A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 120A |
