BTA16-600CW
BTA16-600CW
ПроизводительNH
Партномер производителяBTA16-600CW
ОписаниеTransistors/Thyristors NH BTA16-600CW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | NH |
| Вес | 2.844 |
| Operating Temperature | - |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | - |
| Holding Current (Ih) | 40mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | - |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 35mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.65V |
| Current - On State(It(RMS)) | 16A |
| Current - Surge(Itsm@f) | - |
