BTB04S-600CW
BTB04S-600CW
ПроизводительNH
Партномер производителяBTB04S-600CW
ОписаниеTransistors/Thyristors NH BTB04S-600CW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | NH |
| Вес | 0.56 |
| Operating Temperature | - |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | 70mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | - |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 35mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.65V |
| Current - On State(It(RMS)) | 4A |
| Current - Surge(Itsm@f) | - |
