BTF08-800CW
BTF08-800CW
ПроизводительNH
Партномер производителяBTF08-800CW
ОписаниеTransistors/Thyristors NH BTF08-800CW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | NH |
| Вес | 2.708 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | - |
| Holding Current (Ih) | 35mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 35mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 8A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 80A |
