MUR220S
MUR220S
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | amsem |
| Вес | 0.206 |
| Rectified Current | 2A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 950mV@2A |
| Reverse Voltage (Vr) | 200V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 35ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 200V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 50A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 950mV@2A |
