E101-130A0CSBE1
E101-130A0CSBE1
ПроизводительYxcon
Партномер производителяE101-130A0CSBE1
ОписаниеConnectors Yxcon E101-130A0CSBE1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | Yxcon |
| Вес | 7.3 |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ |
| Connector Type | IDC Header |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Brass |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Number of PINs Per Row | 15 |
| Structure | 2x15P |
| Mounting Type | Through Hole |
| Holder Type | Direct Insert |
| Pin Number in each Row | 15 |
| Current Rating | 3A |
| Number of Positions or Pins | 2x15P |
