BAV21W
BAV21W
ПроизводительWild Goose
Партномер производителяBAV21W
ОписаниеDiodes Wild Goose BAV21W
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | Wild Goose |
| Вес | 1 |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 100nA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 250V |
| Pd- Power Dissipation | 500mW |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 1A |
| Current - Rectified | 250mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@200mA |
