JY4078F-S-DC12V-2C
JY4078F-S-DC12V-2C
ПроизводительJIEYING RELAY
Партномер производителяJY4078F-S-DC12V-2C
ОписаниеRelays JIEYING RELAY JY4078F-S-DC12V-2C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | JIEYING RELAY |
| Вес | 5.848 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 8 |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 720Ω |
| Contact form | 2 Form C: 2C (DPDT-CO) |
| Maximum Switching Voltage | 125V@AC |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 6ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 4ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 3A@125VAC;3A@30VDC |
| Maximum Switching Current | 3A |
| Pin Number | 8 |
| Switching Voltage(Max) | 125V@AC |
| Switching Current(Max) | 3A |
