JY4100F-S-DC24V-C
JY4100F-S-DC24V-C
ПроизводительJIEYING RELAY
Партномер производителяJY4100F-S-DC24V-C
ОписаниеRelays JIEYING RELAY JY4100F-S-DC24V-C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | JIEYING RELAY |
| Вес | 3.4 |
| Operating Temperature | -25℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 6 |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 2.88kΩ |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 24V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 3A@250VAC;3A@30VDC |
| Maximum Switching Current | 1A;3A;5A |
| Pin Number | 6 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC |
| Switching Current(Max) | 1A;3A;5A |
