YX103-12VDC-1CS
YX103-12VDC-1CS
ПроизводительYONGNENG
Партномер производителяYX103-12VDC-1CS
ОписаниеRelays YONGNENG YX103-12VDC-1CS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | YONGNENG |
| Вес | 3.961 |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 6 |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 720Ω |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC;28V@DC |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 4ms |
| Contact Rating | 3A@250VAC |
| Maximum Switching Current | 3A |
| Pin Number | 6 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC;28V@DC |
| Switching Current(Max) | 3A |
