YQ506-S-112DM
YQ506-S-112DM
ПроизводительYONGNENG
Партномер производителяYQ506-S-112DM
ОписаниеRelays YONGNENG YQ506-S-112DM
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Силовые реле |
| Производитель | YONGNENG |
| Вес | 29.1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 4 |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 90Ω |
| Contact form | 1 Set Normally Open: 1A (SPST NO) |
| Maximum Switching Voltage | 60A |
| Coil Rated Power | 1.6W;1.8W |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 5ms |
| Contact Rating | 60A@14VDC |
| Maximum Switching Current | 30V@DC |
| Pin Number | 4 |
| Switching Voltage(Max) | 30V@DC |
| Switching Current(Max) | 60A |
