MMBTRA302E
MMBTRA302E
ПроизводительST(Semtech)
Партномер производителяMMBTRA302E
ОписаниеTransistors/Thyristors ST(Semtech) MMBTRA302E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ST(Semtech) |
| Вес | 0.018 |
| Resistor Ratio | 1 |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 100mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| DC Current Gain | 50@5V,10mA |
