MMBTRC102SS
MMBTRC102SS
ПроизводительST(Semtech)
Партномер производителяMMBTRC102SS
ОписаниеTransistors/Thyristors ST(Semtech) MMBTRC102SS
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ST(Semtech) |
| Вес | 0.027 |
| Type | NPN |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 2.4V |
| Resistor Ratio | 1 |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| DC Current Gain | 50@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 1V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
