MMBTRC231S(RJ)
MMBTRC231S(RJ)
ПроизводительST(Semtech)
Партномер производителяMMBTRC231S(RJ)
ОписаниеTransistors/Thyristors ST(Semtech) MMBTRC231S(RJ)
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ST(Semtech) |
| Вес | 0.028 |
| Operating Temperature | - |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | - |
| Transistor Type | 1 NPN - bias preset |
| Resistor Ratio | - |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | - |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 200@50mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 600mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 15V |
| Input Resistor | 2.2kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | - |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 15V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 600mA |
| Number | 1 NPN (Pre-Biased) |
| DC Current Gain | 200@50mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | - |
| Output Voltage(VO(on)) | - |
| Emitter-Base Voltage VEBO | 5V |
