MMBTRC402E
MMBTRC402E
ПроизводительST(Semtech)
Партномер производителяMMBTRC402E
ОписаниеTransistors/Thyristors ST(Semtech) MMBTRC402E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ST(Semtech) |
| Вес | 0.017 |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 2.4V |
| Resistor Ratio | 1 |
| Pd- Power Dissipation | 100mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| DC Current Gain | 50@5V,10mA |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 1V |
