MMDT1907DW
MMDT1907DW
ПроизводительST(Semtech)
Партномер производителяMMDT1907DW
ОписаниеTransistors/Thyristors ST(Semtech) MMDT1907DW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ST(Semtech) |
| Вес | 0.026 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 1.8V |
| Transistor Type | 2 NPN-Pre-Biased |
| Resistor Ratio | 0.213 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | - |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 80@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | - |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | 2 NPN (Pre-Biased) |
| DC Current Gain | 80@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 1V |
| Output Voltage(VO(on)) | - |
