MMDTA234
MMDTA234
ПроизводительST(Semtech)
Партномер производителяMMDTA234
ОписаниеTransistors/Thyristors ST(Semtech) MMDTA234
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | ST(Semtech) |
| Вес | 0.026 |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 2V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 800mA |
| DC Current Gain | 56@50mA,5V |
