BSC-SS-105L
BSC-SS-105L
ПроизводительQLRELAY
Партномер производителяBSC-SS-105L
ОписаниеRelays QLRELAY BSC-SS-105L
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | QLRELAY |
| Вес | 2.52 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 6 |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 166Ω |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC |
| Coil Rated Power | 150mW |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | Non-Polarized - Single Coil |
| Contact Rating | 2A@125VAC;2A@30VDC |
| Maximum Switching Current | 2A |
| Pin Number | 6 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC |
| Switching Current(Max) | 2A |
