JZC-4F 005-1Z1
JZC-4F 005-1Z1
ПроизводительQLRELAY
Партномер производителяJZC-4F 005-1Z1
ОписаниеRelays QLRELAY JZC-4F 005-1Z1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | QLRELAY |
| Вес | 4.2 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | 6 |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 125Ω |
| Contact form | One set changeover: 1C (SPDT - changeover) |
| Maximum Switching Voltage | 250V@AC |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | Non-Polarized - Single Coil |
| Contact Rating | 3A@250VAC;3A@30VDC |
| Maximum Switching Current | 3A |
| Pin Number | 6 |
| Switching Voltage(Max) | 250V@AC |
| Switching Current(Max) | 3A |
