1N4148WS/T4
1N4148WS/T4
ПроизводительXUMAO
Партномер производителя1N4148WS/T4
ОписаниеDiodes XUMAO 1N4148WS/T4
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | XUMAO |
| Вес | 0.039 |
| Rectified Current | 200mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.25V@0.2A |
| Reverse Voltage (Vr) | 100V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@75V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 5uA@75V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Pd- Power Dissipation | 500mW |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 2A |
| Current - Rectified | 200mA |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.25V@0.2A |
