US5MC
US5MC
ПроизводительMDD(Microdiode Semiconductor)
Партномер производителяUS5MC
ОписаниеDiodes MDD(Microdiode Semiconductor) US5MC
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | MDD(Microdiode Semiconductor) |
| Вес | 0.1 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Rectified Current | 5A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.65V@5A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 50uA |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns |
| Diode Configuration | Independent |
| Reverse Leakage Current | 10uA@1kV |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 120A |
| Current - Rectified | 5A |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.65V@5A |
