FP20B36DLA108
FP20B36DLA108
ПроизводительHOMETOM
Партномер производителяFP20B36DLA108
ОписаниеConnectors HOMETOM FP20B36DLA108
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сборки разъемов FFC, FPC (плоские гибкие) |
| Производитель | HOMETOM |
| Вес | 0.481 |
| Operating Temperature | -25℃~+85℃ |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Pitch | 0.5mm |
| Height Above Board | 2.06mm |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Number of Contacts | 20P |
| Locking Feature | Hinged Lid |
| Contact Type | Double-Sided Contacts, Top and Bottom Entry |
| FFC, FCB Thickness | 0.3mm |
