FH10N55BAG182
FH10N55BAG182
ПроизводительHOMETOM
Партномер производителяFH10N55BAG182
ОписаниеConnectors HOMETOM FH10N55BAG182
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Женские головки |
| Производитель | HOMETOM |
| Вес | 0.494 |
| Operating Temperature | - |
| Operating Temperature Range | - |
| Voltage Rating (Max) | 500V |
| Current Rating (Max) | 2A |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Number of Pins | 10P |
| Pitch | 2mm |
| Number of Rows | 2 |
| Holes Structure | 2x5P |
| Row Spacing | 2mm |
| Supplementary Features | - |
| Circular Hole / Square Hole | Square Hole |
| Number of Holes | 10P |
| Insulation Height | 6.35mm |
| Holes Direction | Side |
| Mounting Type | Through Hole |
| PIN Length | - |
| Current Rating | 2A |
