PDTC114EEF115
PDTC114EEF115
ПроизводительPhilips Semicons
Партномер производителяPDTC114EEF115
ОписаниеTransistors/Thyristors PHILIPS PDTC114EEF115
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Philips Semicons |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -65℃~+150℃ |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 2.5V@10mA,0.3V |
| Resistor Ratio | 1.2 |
| Input Resistor | 13kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 800mV@100uA,5V |
