MCR100L-6-B-T92-B
MCR100L-6-B-T92-B
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяMCR100L-6-B-T92-B
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC MCR100L-6-B-T92-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.26 |
| Operating Temperature | -40℃~+110℃@(Tj) |
| Peak Repetitive Off?State Voltage (Vdrm) | 400V |
| SCR Type | - |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 620mV |
| Holding Current (Ih) | 500uA |
| Peak Forward On?State Voltage (Vtm) | 1.7V |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | - |
| RMS On-State Current(It (rms)) | 800mA |
| Peak non-repetitive surge current (Itsm@f) | 10A@60Hz |
| Gate Trigger Current(Igt) | 200uA |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 400V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.7V |
| Current - On State(It(RMS)) | 800mA |
| Current - Surge(Itsm@f) | 10A@60Hz |
