MCR106L-8-T60-k
MCR106L-8-T60-k
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяMCR106L-8-T60-k
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC MCR106L-8-T60-k
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.605 |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1V |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 100mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 500uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 2V |
| Current - On State(It(RMS)) | 4A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 25A |
