UT134E-6-T60-K
UT134E-6-T60-K
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяUT134E-6-T60-K
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC UT134E-6-T60-K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.605 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 15mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 500mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 600V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 25mA |
| Current - On State(It(RMS)) | 4A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 27A |
