X0202AG-A-AA3-R
X0202AG-A-AA3-R
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяX0202AG-A-AA3-R
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC X0202AG-A-AA3-R
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.268 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 800mV |
| Holding Current (Ih) | 5mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 200mW |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 200uA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.45V |
| Current - On State(It(RMS)) | 1.25A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 25A |
