DTA114EL-T92-K
DTA114EL-T92-K
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяDTA114EL-T92-K
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC DTA114EL-T92-K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.212 |
| Operating Temperature | - |
| Power Dissipation (Pd) | 625mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V@10mA,0.3V |
| Transistor Type | - |
| Resistor Ratio | 1 |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 300mV@10mA,500uA |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 30@5mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 500mV@100uA,5V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 625mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 30@5mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV@100uA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV@10mA,0.5mA |
