DTC114EG-AE3-R
DTC114EG-AE3-R
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяDTC114EG-AE3-R
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC DTC114EG-AE3-R
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.034 |
| Type | NPN |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V |
| Resistor Ratio | 1 |
| Input Resistor | 10kΩ |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| DC Current Gain | 30@5mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV@100uA,5V |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
