DTC114EL-T92-K
DTC114EL-T92-K
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяDTC114EL-T92-K
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC DTC114EL-T92-K
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.343 |
| Type | NPN |
| Power Dissipation (Pd) | 625mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V |
| Transistor Type | - |
| Resistor Ratio | 1 |
| Collector Current (Ic) | 100mA |
| Input Resistor | 13kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 625mW |
| Current - Collector(Ic) | 100mA |
| Number | - |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
