DTD143EG-AE3-R
DTD143EG-AE3-R
ПроизводительUTC(Unisonic Tech)
Партномер производителяDTD143EG-AE3-R
ОписаниеTransistors/Thyristors UTC DTD143EG-AE3-R
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | UTC(Unisonic Tech) |
| Вес | 0.037 |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | 3V |
| Transistor Type | - |
| Resistor Ratio | 1 |
| Collector Current (Ic) | 500mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 4.7kΩ |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 200mW |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Number | - |
| DC Current Gain | 47@50mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 500mV |
| Output Voltage(VO(on)) | 300mV |
