HD74LS92FPEL
HD74LS92FPEL
ПроизводительHIT(Hitachi)
Партномер производителяHD74LS92FPEL
ОписаниеLogic Hitachi HD74LS92FPEL
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Флип-флопы |
| Производитель | HIT(Hitachi) |
| Вес | 0.2 |
| Operating Temperature | -20℃~+75℃ |
| Type | JK-Type |
| Clock Frequency | 32MHz |
| Function | Reset |
| Voltage - Supply | 4.75V~5.25V |
| Propagation Delay | 16ns@5V,15pF |
| Current - Output High(IOH) | 400uA |
| Setup Time | 25ns |
