RY12W-K
RY12W-K
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | FUJITSU |
| Вес | 5.14 |
| Operating Temperature | -30℃~+90℃ |
| Contact Material | AgPd + Gold Plated |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 960Ω |
| Contact form | Two groups of conversions: 2C(Double-pole double-throw conversion) |
| Coil Rated Power | 150mW |
| Operate Time | 6ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 3ms |
| Contact Rating | 1A@24VDC;500mA@120VAC |
| Switching Voltage(Max) | 120V@AC;60V@DC |
| Switching Current(Max) | 1A |
