FCN-367J040-AU
FCN-367J040-AU
ПроизводительFUJITSU
Партномер производителяFCN-367J040-AU
ОписаниеConnectors FUJITSU FCN-367J040-AU
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | IDC разъемы |
| Производитель | FUJITSU |
| Вес | 26.6 |
| Operating Temperature Range | -55℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | 250V |
| Current Rating (Max) | 1A |
| Connector Type | IDCconnector |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54mm |
| Structure | 2x20P |
| Holder Type | Two-piece (connector + terminal block) |
| Pin Number in each Row | 20 |
