ULN2003AN
ULN2003AN
ПроизводительHTC Korea TAEJIN Tech
Партномер производителяULN2003AN
ОписаниеTransistors/Thyristors HTC ULN2003AN
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Массивы транзисторов Дарлингтона |
| Производитель | HTC Korea TAEJIN Tech |
| Вес | 1.67 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 7 |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Maximum collector Emitter Voltage (Vceo) | 50V |
| Current - Collector(Ic) | 500mA |
| Voltage - Input(Max) | 30V |
