SGM620XS8G/TR
SGM620XS8G/TR
ПроизводительSGMICRO
Партномер производителяSGM620XS8G/TR
ОписаниеAmplifiers/Comparators SGMICRO SGM620XS8G/TR
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Приборные усилители |
| Производитель | SGMICRO |
| Вес | 0.11 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 24mA |
| Input Offset Current(Ios) | 5nA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Noise density(eN) | 6nV/√Hz@1kHz |
| Output Type | Single-Ended |
| Settling Time | 10us |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 110dB |
| Voltage - Supply | 4.6V~36V;-18V~-2.3V;2.3V~18V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 105dB |
| Slew Rate | 1.2V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 150uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 200nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 1.3mA |
| Ib - Input Bias Current | 15nA |
| Input Offset Current Drift (Ios TC) | 50pA/℃ |
