DDTA124XE-7-F
DDTA124XE-7-F
ПроизводительDiodes Incorporated
Партномер производителяDDTA124XE-7-F
ОписаниеTransistors/Thyristors DIODES DDTA124XE-7-F
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Цифровые транзисторы |
| Производитель | Diodes Incorporated |
| Вес | 0.019 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 150mW |
| Input Voltage (VI(on)@Ic,Vce) | - |
| Resistor Ratio | - |
| Output Voltage (VO(on)@Io/Ii) | 300mV@10mA,0.5mA |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 33@10mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 50mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 50V |
| Input Resistor | 22kΩ |
| Input Voltage (VI(off)@Ic,Vce) | 0.4V@100uA,5V |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 50V |
| Pd- Power Dissipation | 150mW |
| Current - Collector(Ic) | - |
| DC Current Gain | 68@10mA,5V |
| Voltage - Input(Max)(VI(off)) | 400mV |
| Output Voltage(VO(on)) | - |
