BTN7971BAUMA1
BTN7971BAUMA1
ПроизводительInfineon Technologies
Партномер производителяBTN7971BAUMA1
ОписаниеMotor Driver ICs Infineon BTN7971BAUMA1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы щеточных двигателей постоянного тока |
| Производитель | Infineon Technologies |
| Вес | 1.7 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Quiescent Current | 7uA |
| Features | Under Voltage Protection;Over Voltage Protection;Over Temperature Protection;Over Current Protection;Short Circuit Protection |
| Voltage - Supply | 8V~18V |
| load type | MOSFET |
| Rise Time | 600ns |
| Fall Time | 650ns |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Input Logic Level - Low | 1.1V~1.4V |
| Input Logic Level - High | 1.75V~2.15V |
