SRC-12VDC-SH
SRC-12VDC-SH
ПроизводительNingbo Songle Relay
Партномер производителяSRC-12VDC-SH
ОписаниеRelays Songle Relay SRC-12VDC-SH
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Ningbo Songle Relay |
| Вес | 1.1 |
| Operating Temperature | -25℃~+65℃ |
| Contact Material | Nickelalloy |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 700Ω |
| Contact form | Two groups of conversions: 2C(Double-pole double-throw conversion) |
| Maximum Switching Voltage | - |
| Coil Rated Power | 200mW |
| Operate Time | 10ms |
| Coil Voltage | 12V |
| Release Time | 10ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 1A@125VAC |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | - |
| Switching Voltage(Max) | 125V@AC |
| Switching Current(Max) | 1A |
