HRA-S-DC5V
HRA-S-DC5V
ПроизводительZhejiang HKE
Партномер производителяHRA-S-DC5V
ОписаниеRelays Zhejiang HKE HRA-S-DC5V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Zhejiang HKE |
| Вес | 2.16 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 100mΩ |
| Coil resistance | 55.6Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Maximum Switching Voltage | - |
| Coil Rated Power | 450mW |
| Operate Time | 6ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 4ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 1A@120VAC;1A@24VDC |
| Maximum Switching Current | - |
| Pin Number | - |
| Switching Voltage(Max) | 30V@DC;120V@AC |
| Switching Current(Max) | 2A |
