HRB1-S-DC5V
HRB1-S-DC5V
ПроизводительZhejiang HKE
Партномер производителяHRB1-S-DC5V
ОписаниеRelays Zhejiang HKE HRB1-S-DC5V
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Сигнальные реле |
| Производитель | Zhejiang HKE |
| Вес | 2.96 |
| Operating Temperature | -40℃~+70℃ |
| Contact Material | - |
| Number of Pins | - |
| Contact Resistance | 50mΩ |
| Coil resistance | 167Ω |
| Contact form | A set of conversions: 1C (Single-pole Double-throw Conversion) |
| Coil Rated Power | 150mW |
| Operate Time | 5ms |
| Coil Voltage | 5V |
| Release Time | 5ms |
| Coil Type | - |
| Contact Rating | 2A@125VAC;2A@24VDC |
| Switching Voltage(Max) | 125V@AC;30V@DC |
| Switching Current(Max) | 2A |
